Facebook Gayrimenkul Sektöründe!

facebook gayrimenkul

Facebook Gayrimenkul Sektöründe!

Ürün alım ve satımlarında sosyal medyayı kullanmayı tercih edenlerdenseniz bu uygulama tam da size göre.  Çünkü 64 ülkede kullanımda olan Facebook Marketplace artık Türkiye’de de kullanıma sunuldu.

Dünyanın en popüler sosyal ağı Facebook, her geçen gün yaptığı yenilikler ve kullanıma sunduğu alt platformlar ile ilgiyi ve dikkati üzerinde tutmayı başarıyor.  Marketplace servisiyle beraber gayrimenkul sektörüne de adım attı diyebileceğimiz Facebook, popüler ikinci el satış platformu olan LetGo benzeri bir altyapı sunuyor.

Facebook Türkçeye “Pazar yeri” olarak çevirebileceğimiz, Marketplace servisiyle kullanıcılarına ikinci el eşya alım satımı yapabilecekleri bir platform sunmuş oldu. Öncelikle Avustralya, İngiltere, Yeni Zelanda ve Amerika’da hizmete giren uygulama, 31 Mart 2018 itibariyle Türkiye’de de aktif hale geldi.

Marketplace servisinde 18 yaş altındaki kullanıcılar bu özellikten faydalanamıyor. Satıcının konum ve profil bilgilerinin de görüldüğü uygulamada, dilenirse Messenger aracılığı ile de bağlantı kurulabiliyor.

Gayrimenkul çalışanlarını ilgilendiren tarafı ise, Marketplace’in alım satım kategorileri içerisinde Konut bölümünün de yer alıyor olması. Böylece artık gayrimenkul profesyonelleri listelerini Facebook üzerinden paylaşma anlamında yasal bir yol elde etmiş olacaklar.

Gayrimenkul profesyonellerinin ve emlak brokerlarının büyük fayda göreceği konut kategorisinde, listelenen konutların her birinin tanıtım yazıları ve konutları satışa sunan tarafın web site linki de görünüyor. Dolayısıyla Facebook platformu, Marketplace ile birlikte gayrimenkul firmalarının hem alım satımı kolaylaştırması hem de marka adını pazarlaması anlamında kullandığı büyük bir mecra haline gelebilir.

Facebook’un Marketplace ile ilgili paylaştığı bazı güncel veriler ise şu şekilde:
– Kullanıma sunulmasıyla Marketplace üzerinde potansiyel bir alıcı ve satıcı arasında geçen tekil sohbetlerde yüzde 77 artış gözlendi
– Her ay 700 milyondan fazla kişi bir şeyler almak ve satmak için Facebook Marketplace’i ziyaret ediyor
– 1 Ocak 2017’den beri dünya çapında Marketplace sekmesinde yapılan aramalar 3 kat arttı
– Son üç ayda mevcut envanter içinde sırasıyla AraçMobilya ve Elektronik & Bilgisayar kategorileri, insanların en çok etkileşime geçtiği ilk üç kategori oldu

 

Henüz yorum yapılmamış

Bir Yorum Gönder

FİKİRLERİNİZ VE TALEPLERİNİZ HAKKINDA BİZE HEMEN ULAŞABİLİRSİNİZ