Facebook Marketplace Nedir?

facebook marketplace

Facebook Marketplace Nedir?

Sosyal medya devi Facebook, Marketplace servisini hizmete sunduğunu geçen sene duyurmuştu. Ve şimdi Türkiye’de başlayacağı tarihle ilgili duyuruları beklenirken, Marketplace servisinin ne işe yarayacağına bir göz atalım.

Facebook ikinci el pazarına girdi

Dünyanın en popüler sosyal ağı Facebook her geçen gün yaptığı yenilikler ve kullanıma sunduğu alt platformlar ile ilgiyi ve dikkati üzerinde tutmayı başarıyor. Bunlardan bir tanesi de Türkçeye “Pazar yeri” olarak çevirebileceğimiz, Marketplace servisi.

Facebook Marketplace servisiyle kullanıcılarına ikinci el eşya alım satımı yapabilecekleri bir platform sunmuş oldu. Şimdilik sadece Avustralya, İngiltere, Yeni Zelanda ve Amerika’da hizmete giren uygulamanın, yakın zamanda Türkiye ve diğer ülkeler içinde aktifleştirilmesi bekleniyor.

Ülkemizde de popüler olarak kullanılan letgo uygulamasına benzer bir altyapısı bulunan Marketplace servisinde 18 yaş altındaki kullanıcılar bu özellikten faydalanamayacak. Satıcının konum ve profil bilgilerinin de görülebileceği uygulamada, dilenirse Messenger aracılığı ile de bağlantı kurulabilecek.

Henüz yorum yapılmamış

Bir Yorum Gönder

FİKİRLERİNİZ VE TALEPLERİNİZ HAKKINDA BİZE HEMEN ULAŞABİLİRSİNİZ