İNTERAKTİF TASARIMLAR

Web Tasarımı

Marka kimliğini oluşturmakta ilk ve belki de en önemli adım Marka İsminin belirlenmesidir.  “Alabileceğiniz en önemli pazarlama kararı, bir ürüne ne ad vereceğinizdir” der Jack Trout. Bu çok doğru. Sektörde benzersiz olmalı, kolay telaffuz edilebilmeli, tescil edilebilmeli gibi bir çok kriteri içinde barındırması gerekiyor çünkü…

Firma benim firmam ben ismimi kendim belirlerim diyebilirsiniz, ismim yürüsün diyerek isminizi de koyabilirsiniz. O zaman şuna dikkat edin; isminiz sektörünüzde tek mi? Yani sizinle aynı işi yapan bir adaşınız olmadığına emin olun. Varsın olsun diyorsanız, web sitesi ismini alırken, sosyal medyada öne çıkmak isterken sorun yaşaya bilirsiniz. Tüm bu sorunlarla karşı karşıya kalmamak için en iyisi Markalaşmanın ilk adımı olan isim belirlemeyi bir profesyonele bırakmak sanki..

Tasarım Aşamaları

Global Kimliğinizin Belirlenmesi

Web sitenizin tasarımında ilk adımımız sizin ve ya kurumunuzun global kimliğinizi belirlemektir. Global kimliğinizi belirlerken, “Kendinizi/firmanızı nerede görmek istiyorsunuz?” sorusunun cevabını araştırırız öncelikle… Çünkü cevabınız vizyonunuzu yansıtır. Vizyonunuz, sosyal kimliğiniz, sizin/kurumunuzun sektör ihtiyaçları gibi birçok soruya verilen cevaplarla beraber global kimliğiniz belirlenir.

Strateji Oluşturulması

Web sitenizin tasarımında ilk adımımız sizin ve ya kurumunuzun global kimliğinizi belirlemektir. Global kimliğinizi belirlerken, “Kendinizi/firmanızı nerede görmek istiyorsunuz?” sorusunun cevabını araştırırız öncelikle… Çünkü cevabınız vizyonunuzu yansıtır. Vizyonunuz, sosyal kimliğiniz, sizin/kurumunuzun sektör ihtiyaçları gibi birçok soruya verilen cevaplarla beraber global kimliğiniz belirlenir.

Tasarım

Ve en sonunda geldik sitenizin tasarımına… artık her şey hazır. Sizin ve sektörünüzün ne istediğini biliyoruz. Bu aşamada webmaster devreye giriyor. Artık her şey onun maharetli ellerinde 🙂 O bize tamam dediği anda, web siteniz yayına hazır hale gelmiş demektir.

Ve mutlu son, siteniz artık yayında:)

Web masterımızın tamam demesinin ardından, web sitenizin son kontrolleri yapılarak, sizin onayınıza sunulur. Onayın hemen ardından (bir kaç dakika içinde) siteniz artık yayına alınmıştır.

MOBİL WEB SİTESİ

Responsive Tasarım nedir?

Çağımız internet ve hız çağı. Artık koskoca dünyayı cebimizde taşıyoruz. Onun içinde artık tüm web sitelerinin PC’den ziyade cep telefonlarında görünümü önem taşıyor.
Web sitenizin planlanması aşamasında önceliğimizi mobil uyumlu tasarımlar oluşturuyor. Yapılan araştırmalarda mobil
cihazından web sitesine giriş yapmak isteyen kullanıcılar en fazla 45 saniye sitenin açılmasını bekliyor. Eğer yüklenme sorunu yaşıyorsa, yani geç yükleniyorsa hemen siteden çıkıyor.
Responsive Tasarım bu aşamada devreye giriyor işte. Responsive kelime anlamı olarak “duyarlı-uyumlu” anlamına geliyor. 2010 yılında ortaya çıkan ve son birkaç yılda ülkemizde de yaygınlaşan Responsive Web Tasarımı, artık tasarımda olmazsa olmazlardan.

Mobil uyumlu olmayan sitede ancak zoom yaparak yazıları zar zor okuyabilirken, responsive bir sitede menüler şekil değiştirerek kullanımı kolay bir versiyona dönüştürüyor.

Web sitenizin tasarımında tüm bunları göz önüne alıyoruz ve tüm cihazlardan kontrolleri yapıldıktan sonra yayına açıyoruz.

SEO YÖNETİMİ – WEB SİTESİ GÜNCELLEME 

Bir web siteniz var (yoksa biz yapıyoruz 😉 ) Siteniz var da, trafiği nasıl? Yani tanıtım amacınıza ulaşabildiniz mi? Ulaşamadıysanız SEO yönetimi ile ilgili bir eksiğiniz mevcut demektir.

Nedir bu SEO? Search Engine Optimization kelimelerinin kısaltılmışı olarak tanımlanan SEO, Arama Motoru Optimizasyonu anlamına gelmektedir. SEO çalışmaları, web sitelerinin arama motorlarında üst sıralara taşınması amacıyla gerçekleştirilir. Bu amaç doğrultusunda Google başta olmak üzere tüm arama motorlarında değişen algoritmalar ve önerilen çalışmalar doğrultusunda, belirlenen stratejiler ile SEO çalışmaları yürütülür. SEO Stratejisi firmaya ve sektöre özel oluşturulur.

FİKİRLERİNİZ VE TALEPLERİNİZ HAKKINDA BİZE HEMEN ULAŞABİLİRSİNİZ