KONSEPT ÇALIŞMALARI

01 KAMPANYA TASARIMI

Pazarlamanın ve satış artırıcı tekniklerin en başında kampanya gelir. Strateji ve planlaması iyi yönetilen kampanya hem satış hacmini artırır, hem de markanın daha iyi tanınmasına olanak sağlar. Kampanya bir markanın en çok istediği iki kriteri yerine getirdiğine göre soru şu; “Peki iy bir kampanya nasıl olmalı?”

Öncelikle ayakları yere basmalı – Fırsat hissini tetklemeli – Seçilen tüm reklam mecralarında aynı olmalı – Süre planlaması çok iyi yapılmalı – Gerçekçi olmalı

 

TASARIM SÜRECİ;

 

Öncelikle kampanya içeriğinin sektör ve hedef kitleyle uyumu araştırılır. Hedef kitleyle uyumsuzluk tespit edilirse gerekli düzenlemeler yapılarak size bildiririz. Kampanya – sektör – hedef kitle uyumu eşitlendiği zaman kampanya süre planlaması yapılır. Bu aşamada kampanya sloganı ile ilgili öneriler size raporlanır. Daha sonra kampanyanın hangi mecralarda duyurulacağı ile ilgili planlamalar yapılarak, mecralara uygun tasarımlar hazırlıklarına başlanır. Tasarımda fotoğraf, karikatür gibi dikkat çekici unsur belirlendikten sonra da tasarım aşaması başlar.

Tasarım aşamasının bitmesi ve tasarımların sizin tarafınızdan onaylanması artık kampanya duyurularının başlayacağı anlamını da taşır. Ve artık kampanyanın çıkması belirlenen mecralara dağıtımı yapılır.

02 GAZETE & DERGİ İLAN TASARIMI

Markanızın tanıtımında önemli bir rol oynayan ilan tasarımlarında Şiron Ajans farkını deneyimleyebilirsiniz. Çünkü gazete ve dergi ilanları markanız ve ürününüzün büyük kitlelere tanıtımında çok önemli bir rol oynamakta. Yayınlanacak ilanınız sade, şık, anlaşılabilir ve doyurucu olmalı.

 

TASARIM SÜRECİ;

 

Ön görüşme şart. İlanda yer almasını istediğiniz konuları öncelikle sizden dinleriz. Sizden aldığımız bilgiler ışığında ilan konsepti kurgular ve tasarım aşamasına geçeriz. İlanın yer alacağı dergi ve/veya gazete ile irtibata geçeriz. Onların istediği formatta ilanınızı hazırlar ve sizin onayınıza sunarız. Onaylanan ilan görselimizi gazete ve/veya dergiye göndeririz. Bu arada isterseniz Şiron Ajans olarak
medya satın alımlarınızı da gerçekleştirebiliriz.

03 OUTDOOR TASARIMLAR

Outdoor Tasarımlar araç giydirme, pano, dijital billboard, plazma ekran network, CLP network, dış ve iç cephe led ekran, megalight, tabela, dış cephe giydirme, branda gibi dış mekanlarda kullanılan reklam materyallerini kapsar.

Outdoor tasarımlar yapılırken dikkat edilmesi gereken en önemli unsur sadelik ve renktir. Çünkü dışarıda kullanılacağı için çevresinde dikkat dağıtan birçok unsur vardır. Dikkati reklama çekebilmek içinde dış cephe reklamlarında tasarım ve uygun konsept daha da önem arz eder. Onun içinde kullanılacak reklam görseli satıştan ziyade merak uyandırmaya yönelik olması markanın devam niteliğinde ki diğer reklamlarına (dergi/sosyal medya vb.) dikkat çekmesi açısından önem taşır.

 

TASARIM SÜRECİ;

 

Yukarıda dikkat çektiğimiz kriterler doğrultusunda grafk tasarımı yapılır. Hazırladığımız tasarım onaylanmak üzere size sunulur. Onayın hemen ardından üretim işlemine geçilerek, uygulaması yaptırılır.

04 INDOOR TASARIMLAR

Indoor Tasarımlar Roll Up, One way vision, Pano gibi iç mekanlarda kullanılan reklam materyallerini kapsar. Genellikle AVM’lerde olacağı için çevresinde dikkat dağıtan birçok unsur vardır. Onun içinde tasarımında öncelik dikkat çekip, merak uyandırmasıdır.

 

TASARIM SÜRECİ;

 

Yukarıda dikkat çektiğimiz kriterler doğrultusunda grafk tasarımı yapılır. Hazırladığımız tasarım onaylanmak üzere size sunulur. Onayın hemen ardından üretim işlemine geçilerek, uygulaması yaptırılır.

FİKİRLERİNİZ VE TALEPLERİNİZ HAKKINDA BİZE HEMEN ULAŞABİLİRSİNİZ