MARKA DANIŞMANLIĞI

BASIN DANIŞMANLIĞI

Şiron Ajans olarak sizin ve/veya kurumunuzun basın danışmanlığını yürütüyoruz. Peki bu hizmetimizde size neler sağlıyoruz? Sizin ve/veya kurumunuzun medyada yer alması için öncelikle bir strateji oluşturuyoruz. Bu strateji doğrultusunda haber ve röportajlar oluşturarak medyada yer bulmanızı sağlıyoruz. Yazılı veya görsel medyada çıkan haberlerin takibini yapıyoruz. Basın lansmanlarınızda ihtiyaç duyulan tüm yazılı materyalleri hazırlıyoruz.

PR DANIŞMANLIĞI

Öncelikle PR Danışmanlığının tanımını yapmakta fayda var. Çünkü kimi zaman basın danışmanlığı ile karıştırılabiliyor. PR, görüş ve davranışları etkileyerek, kurum kimliği üzerine bir anlayış yaratan ve algılamaya sahip çıkan bir ilişkiler silsilesi olarak tanımlanabilir. Yani PR reklam, organizasyon, haber, medya satın alma, sponsorluk, kurumsal kimlik gibi bir çok argümanı içinde barındırır. Şöyle söyleyelim, bir markanız var veya bir marka oluşturmak istiyorsunuz. Ve PR danışmanıyla çalışmaya karar verdiniz. Burada en önemli nokta PR Danışmanı ile iletişiminiz. Eğer ki iletişiminizde kopukluk olduğunu düşünüyorsanız, hemen bir başkasıyla görüşün. Çünkü markanızın bir nevi kaderini teslim edeceksiniz. İletişiminiz süper mi, o zaman başlasın çalışmalar. PR Danışmanı olarak bizi seçtiğiniz varsayalım, biz ne yapıyoruz sorusuna yanıt verelim.

Öncelikle biz bize görüşmeler diyoruz. Siz bizi biz de sizi tanıyalım. Tanıyalım ki aynı dilden konuşabilelim. Markanızla ilgili “Düşünüz” önemli… Markanızı nerede görmek istiyorsunuz, vizyonunuz ne (vizyon kelimesini kullanmazsak olmazdı, günümüzün moda kelimesi 🙂 ) ? Kurumsal kimliğiniz var mı? Tüm bu görüşmeler sonrasında kısa ve uzun vadeli hareket planımızı belirliyoruz. Hareket planımızın içinde organizasyonlar, sponsorluklar, reklam ve tüm bunların süreleri yer alıyor. Ve stratejimiz doğrultusunda hareket ediyoruz. Bu arada yapılan çalışmalarla ilgili olarak her ay size bir sonra ki ayın çalışmaları ve bir önceki ay yapılan çalışmaların sonuçlarını içeren detaylı bir raporda veriyoruz.

SOSYAL MEDYA DANIŞMANLIĞI

İnternet çağındayız… Hayatlarımız tamamen dijitalleşmiş durumdayken, işlerimizi dijitale taşımamak pazarlama açısından en büyük eksiklik olarak sayılabilir. Şiron Ajans olarak Sosyal Medyanıza ses verebiliriz. Sosyal medyaya nasıl mı ses veriyoruz, cevapları aşağıda;

Danışmanlık sürecimiz; Sektörünüze ve Markanıza Özel Strateji Geliştirme  Yapacağımız ön çalışma ile markanızın sosyal medya kimliğini belirleriz. Sosyal Medya Takvim ve Planı Oluşturma   Sosyal medya kimliğiniz doğrultusunda her gün en az 1 adet olacak şekilde aylık içerik  planı yapılır. Real-time adını verdiğimiz ay içinde gerçekleşen ülke ve sizin gündeminize dair konular hakkında markanızla ilişkili özel içerikler oluştururuz. (Milli maç, büyük başarılar, sunumlar, özel günler vb.) Etkili ve Dikkat Çekici Tasarımlar İçeriklerle uyumlu, marka kimliğinizle bağlantılı, mesajlarınızı takipçilerinize daha etkili iletilmenizi sağlayacak ilgi çekici tasarımlar hazırlarız. Takip Ve Yönetim Markanız hakkında sosyal medyada oluşabilecek kriz durumlarını önceden anlayarak, olası durumlar için gerekli kriz planlarımızı yaparız. Raporlama ve Analiz Size özel belirlenen çalışmaları, her ayın sonunda ölçümleyerek, rapor halinde size sunarız. Düzenlenen rapor doğrultusunda bir sonraki ayın takvim ve planını oluştururuz. Sosyal Medya Reklamları Markanızın ve/ veya ürünlerinizin sosyal medyada daha geniş kitlelere ulaşması, potansiyel müşterilere doğrudan erişmek için sizin belirleyeceğiniz bütçe doğrultusunda çeşitli reklam kampanyaları düzenler ve  kampanyanın takibini gerçekleştiririz.

FİKİRLERİNİZ VE TALEPLERİNİZ HAKKINDA BİZE HEMEN ULAŞABİLİRSİNİZ