PRODÜKSİYON

FOTOĞRAF ÇEKİMİ

İşimiz tasarım… Tasarımı daha da iyi bir hale getirecek en önemli unsur ise profesyonel bir elden çıkmış fotoğraf…
Basılı materyaller de ve sosyal medyada tasarımın daha da kaliteli görünmesi profesyonel fotoğraflarla oluyor çünkü.
Yanlış ışık, yanlış kadrajla çekilmiş fotoğraflar en iyi tasarımın bile kötü görünmesine neden oluyor. Yani profesyonel olmak için her daim işin profesyonelleri ile çalışmalısınız.
Peki biz ne yapıyoruz? Öncelikle fotoğrafın niçin çekileceği önemli. Yani nerede kullanılacak, konsept hazır mı? gibi sorular yanıt bulmalı. Tüm bu soruların yanıtlarına göre (Porföy çekimi, ürün çekimi, portre çekimi, iç mekan dış mekan çekimi) profesyonel fotoğraf ekibimiz ön hazırlıklarını tamamlayıp, çekimleri yapıyor.

FİLM VE REKLAM ÇEKİMİ

Kurumsal şirket tanıtımlarınız için Tanıtım Filmi büyük önem taşır. Müşterilerinize vermek istediğiniz tüm mesajları dakikalar içinde anlatabilir ve kalıcı etki sağlayabilirsiniz. Peki tanıtım filmi kimler için gereklidir? Kurumsal marka imajını oluşturmuş ve/veya doğrudan müşterilerine ürün ve hizmetlerini
aktarmak isteyen firma ve kişiler için olmazsa olmazların başında gelir. Sosyoekonomik Statüye göre kişilerin alım – satım şekilleri farklılık gösterir.

Özellikle A+ ve AB grubu müşteri kitleniz ağırlıktaysa tanıtım filmi sizin için artı değer katar. Mesela Lüks Konut Uzmanı Gayrimenkul Danışmanları özellikli portföylerinin tanıtımı için reklam filmi neredeyse olmazsa olmazların en başında gelir. Kurumsal Tanıtım Filmi aracılığıyla
müşterilerinize kendilerini özel hissetmelerini sağlarken, onlarda ihtiyaç hissi oluşturarak (satış kuralları) satış yapabilme oranınızı daha da yükseğe çekebilirsiniz.
Çünkü profesyonel ellerden çıkmış bir tanıtım filmi, anlatmak istediğiniz her şeyi görsel ve işitsel duyuları kullanarak karşınızdaki kişiye aktarmanızı sağlar.

FİLM VE REKLAM ÇEKİMİ SÜRECİ

Öncelikle bu filmi neden yaptırmak istiyorsunuz. İmaj için mi, tanıtım için mi? Nasıl bir içerik düşünüyorsunuz dramatik mi, komedi mi? Ve bunlara benzer daha birçok soru karşılıklı yapacağımız ön görüşme de cevabını bulmalı… Cevaplarını aldığımız tüm sorularımız daha sonra alt alta konulup değerlendirilir ve senaryo yazımı yapılır. Senaryo ile birlikte tanıtım filminin içeriği de belirlenmiş olur. Çekim mekanı, oyuncular, çekim için kullanılması gereken kamera, seslendirme gibi… Senaryo ile birlikte detaylı bir rapor (maliyetleri ile birlikte) tarafımızdan size gönderilir. Onay aşamasının ardından ise profesyonel ekibimizle beraber senaryonun sahnelenmesine geçilir.
Çekim ve montaj aşamaları tamamlandıktan sonra size teslim edilir.

FİLM VE REKLAM MÜZİĞİ

“Müzik ruhun gıdasıdır” sözünü bilmeyenimiz yoktur her halde. Coşku, heyecan, romantizm, gibi duygularımızı tetikler müziğin her bir tınısı. Kimi zaman 9/8’lik bir ritimle coşarken, 4/4’lük bir ritimle hayallere dalabiliriz. İşte bu yüzden de çok önemlidir Film ve reklam müzikleri… İzleyenlere vermek istediğiniz mesajı görselinize uygun bir müzikle daha da çoğaltabilirsiniz…

FİLM VE REKLAM MÜZİĞİ HAZIRLIK SÜRECİ

Sorumuz belli; müzik nerede kullanılacak? Hangi duyguya hitap edecek ve ne tür bir müzik istiyorsunuz. Tüm bu sorular belirlendikten sonra prodüktörümüz işin başına geçiyor. Ve sizin isteğiniz ön planda olmak kaydıyla çalışmalarına başlıyor. Ortaya çıkan müzikler sizin onayınıza sunulduktan sonra, mix ve mastering aşamalarından geçerek, tekrar size sunuluyor.

3D MODELLEME VE ANİMASYON

3D modelleme, genel olarak bilgisayar grafikleri kullanarak 3D modelleme için özel programlar ile canlı veya cansız bir nesnenin üç boyutlu matematiksel modelinin geliştirilmesi sürecine denir. 3 D modelleme nerede kullanılır derseniz, aslında birçok sektörde kullanılıyor. Özellikle film ve sinema sektöründe animasyon filmlerde kullanılmasıyla başlansa da mimariden, ürün görsellerinin hazırlanmasına kadar bir çok yerde kullanılıyor artık..

Özellikle mimari projeler artık günümüzde 3D tasarım, modelleme, animasyon ve render işlemleri yapılarak müşterilere sunuluyor. Bu durumda müşterileriniz üzerinde kalıcı etki bırakmanızı sağlıyor. Modelleme ekibimiz sizin isteklerinizi ve projenizi dinledikten sonra çalışmalarına başlıyor. Proje tamamlanmadan aralıklarla size onaya gönderiliyor ki, aşamaları hem siz takip edin, hem de düzeltme var ise biz hemen düzeltebilelim. Bilgisayarda tamamlanan işlemlerimizin ardından son onay için size gönderip, çalışmamızı teslim ediyoruz.

DRONE ÇEKİMİ

Drone İngilizce’de erkek arı manasına geliyor, günümüzde ise insansız hava aracı manasında kullanılıyor. Özellikle son dönemde çok yaygınlaşan drone çekimlerini isterseniz özel günlerinizde (düğün, davet, gibi), isterseniz de iş amaçlı (portföy çekimi gibi) kullanabilirsiniz elbette.
Bu tarz cihazları alıp kullanmayı düşünüyorsanız öncelikle kendinizi eğitmeniz ve kullanım sırasında dikkatli olmanız şart.
Çünkü bu cihazların kullanımı göründüğü kadar kolay değil. Öncelikle kalkış ağırlığı 500 gr ile 25 kg aralığında olan IHA’ların ve bunları kullanacak pilotların SHGM tarafından oluşturulan internet tabanlı ‘Kayıt Sistemi’ne kayıt edilmesi gerekiyor. Sonrasında çekim yapılacak gün ve mekan belirlendikten sonra yine izin almak gerekiyor. Çünkü belirli irtifa sonrası mutlaka izne tabii, izin almaksızın yapabilirim diyorsanız da ceza-i yaptırımları olduğunu hatırlatalım. Profesyonel bir firma ile çalışmanız tüm bu prosedürlerle uğraşmadan istediğiniz sonuca ulaşmak anlamı taşıyor aslına bakarsanız.
Özel gün ve davetlerinizde profesyonel ekibimizle drone çekimi yapabildiğimiz gibi, gayrimenkul danışmanlarına özel portföy çekimleri için de kullanıyoruz. Özellikle Lüks Konutlarda tercih edilen bir pazarlama yöntemi olan drone çekimi, portföy tanıtımınızda en önemli materyallerden bir tanesi.

METİN YAZARLIĞI

Tanıtım materyallerinizle ilgili tüm görsel içeriklerinizi tamamladınız ancak metinler mi esik? Metin yazarlığı bizim en önemli işlerimizden bir tanesi.
Kelimelerle dans etmek bizi mutlu ediyor çünkü. Hangi konuda diye sorarsanız, ön araştırma ve brif sonrasında her konu diyebiliriz ve bu bir abartı olmaz.
Peki ne yazıyoruz? İsterseniz katalog, dergi, internet sitesi içerikleri, isterseniz de sizin adınıza kitap bile yazabiliriz.

REDAKSİYON

Redaksiyon, hali hazırda yazılmış bulunan bir metin üzerinde gerekli düzeltmeleri yaparak yazıyı yayıma hazır hale getirmek anlamını taşır.
Çeviri yapılmış bir metnin Türkçeye uygunluğunu ve akıcılığını, hem de orijinal dile uygunluğunuda kontrol eder.

VİDEO MONTAJI

Video Montajını seslendirmeli ve seslendirmesiz diye ayırabiliriz. Seslendirmeli isterseniz seslendirmeyi de biz yapabiliyoruz. Çekimi tamamlanmış video ve görsellerin uygun akışta düzenlenmesi işlemi olarak tanımlayabiliriz video montajını. Drone çekimlerinizin, sunumlarınızın montajlarını profesyonel bir şekilde müşterilerinize ulaştırmak isterseniz bizimle iletişime geçebilirsiniz.

FİKİRLERİNİZ VE TALEPLERİNİZ HAKKINDA BİZE HEMEN ULAŞABİLİRSİNİZ