koronavirüsü

Koronavirüsü Canlı Konferans Uygulamalarını Nasıl Etkiledi?

Microsoft’un verilerine göre, şirketin tek arayüz aracılığıyla uzaktan çalışmaya yönelik birçok işlevi kullanıcılarına sunduğu Microsoft Teams uygulaması, 11 Mart’ta, 32 milyon kullanıcı tarafından kullanılıyordu. Koronavirüs sonrası günlük kullanıcı sayısının 12 milyon arttığı platformun toplam kullanıcı sayısı 18 Mart’ta 44 milyona yükseldi.

Microsoft’un bir diğer uygulaması Skype, 40 milyon kullanıcı sayısına ulaşıp %70’lik artış göstererek kendi rekorunu kırdı. Yapılan görüşmelerin uzunluğu ise %220 artış gösterdi.

Slack’in grup mesajlaşma uygulaması, şubatın başından bu yana 7 bin ücretli müşteri artışı sağlayarak, geçen yılların ilk çeyreğine göre kullanıcı sayısında yüzde 40 artış kaydetti.

Turkcell Dijital Servisler ve Çözümlerden Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Ataç Tansuğ, “Türkiye’nin iletişim ve yaşam platformu BiP’te 10 kişiye kadar yapılabilen grup görüntülü görüşme süresi 3 kat arttı. Bilgisayar ve tablet üzerinden kullanılabilen BiP Web kullanımı ise yüzde 55 artış gösterdi” dedi.

“İnsanların çalışma şekli açısından bir dönüm noktası”

 

Microsoft 365 Başkanı Jared Spataro, yaptığı açıklamada, uzaktan çalışma pratiklerinin insanların çalışma şekli açısından tarihte bir dönüm noktası olacağını belirterek, “Eski çalışma şeklimize geri döneceğimizi sanmıyorum.” dedi.

gayrimenkul reklam ajansı
Henüz yorum yapılmamış

Bir Yorum Gönder

FİKİRLERİNİZ VE TALEPLERİNİZ HAKKINDA BİZE HEMEN ULAŞABİLİRSİNİZ