Ramazan Ayında Etkili Pazarlama İçin 10 Altın Fikir

Ramazan Ayında Etkili Pazarlama İçin 10 Altın Fikir

Bugün Ramazan Ayının ilk günü.

Ramazan ayının tüm dünyaya sevgi, kardeşlik ve birlik tohumlarını ekmesini temenni ederiz. Yüreğimizdeki güzelliklere ulaşmamız dileğiyle…

Yazımıza temenniyle başladık, devamında ise bir Gayrimenkul Danışmanı olarak Ramazan ayını nasıl değerlendirmelisiniz sorusuna cevaplar arayarak devam edeceğiz.

Başlayalım o zaman 😊

Her Ramazan ayında en çok duyduğumuz sözlerden bir tanesidir; “ Bayram geçsin, işler o zaman açılır”, “Ramazan’da iş yapmak zor” vb.

Gerçekten durum böyle mi? Bizce değil, sizce de değilse okumaya devam o zaman. Biraz küstahça olabilir belki ama, yukarıda ki iki cümleye evet dediyseniz yazımız sizin için değil 😉

Peki Ramazan Ayında etkin pazarlama yapabilmek, bilinirliğimizi artırabilmek için ne yapabiliriz?

  1. İş rutininizi yeniden planlayın; İş rutininizi yeniden planlamak özellikle Ramazan Ayı için önemli bir husus. Siz oruç tutmuyor bile olsanız müşteriniz oruç tutuyor olabilir ve görüşme yer ve saatinizi mutlaka bu durumu göz önüne getirerek yapmalısınız.
  2. Ramazan Ayının ilk birkaç gününü yalnızca kendinizin yapabileceği işlere ayırın; Bu da nereden çıktı demeyin. Beden rutinini değiştirmek için özellikle ilk 3 gün çok önemlidir, ve bu süre zarfında kişilerde ani duygu salınımları yaşanması bilimsel olarak kanıtlanmış bir gerçektir. Duygu salınımının yoğun olduğu ilk birkaç gün konuşmalarınızın yanlış anlaşılabilme ihtimali yüksektir. Bu nedenle de diyoruz ki, kendi yapmanız gereken işlere öncelik verin. Mesela Ramazan Ayı süresince yapılması gerekenleri planlayabilirsiniz.
  3. E-mailing; Her birimiz hatırlanmaktan hoşlanırız. Ramazan kutlamalarını müşterilerinize e-mailing yoluyla gönderebilirsiniz. Sadece Ramazan’da mı? Elbette hayır, diğer dini ve milli bayramlarda ve belki de en önemlisi müşterilerinizin özel günlerinde 😉
  4. Sosyal Medya; Sosyal Medya için hazırlayacağınız postlar önemli. Ramazan ayı süresince özellikle marka bilinirliğinizi artırmak için hedef kitlenize yönelik postlar hazırlayabilir, sponsorlu reklamlarla destekleyebilirsiniz.
  5. Open House; Özellikle lüks konut pazarlaması yapıyorsanız bu maddeyi gözardı etmeyin. Portföyünüzde düzenleyeceğiniz ve özel müşterilerinizi davet edeceğiniz bir iftar yemeği ve arkasından portföyünüzün tanıtımı tam nokta atışı olabilir 😉
  6. İftar Daveti; Müşterileriniz ve çalışma arkadaşlarınız için düzenleyeceğiniz bir iftar daveti özellikle ofis sahibiyseniz oldukça önemli. Bir de bu daveti basında haber yaptırabilirseniz tanıtımınız için çok yönlü fırsat yaratmış olursunuz.
  7. Davetlere icabet gerek; Ramazan ayı süresince iftar yemeklerine sizde mutlaka davet alacaksınız. Meslektaşlarınız, müşterileriniz, müşteri adaylarınız, meslek odaları. Bu davetlere de olabildiğince katılmaya gayret gösterin. Bilinirliğinizi artırabilmek açısından oldukça önemli.
  8. Promosyon Ürünler; Ne alakası var demeyin. Promosyon ürünler bilinirliğinizi artırmak için en önemli reklam argümanlarıdır aslında. Vereceğiniz davetlerde, ziyaret ettiğiniz kişilere verebileceğiniz üzerinde sizi ve kurumsalınızı yansıtan farklı hediyeler sizi hatırlanır kılacaktır. Mesela yemek tarifleri kitabı gibi 😉
  9. Müşteri Görüşmeleri; Yer gösterimlerinizde ve/veya müşterilerinizle görüşmelerinizde Ramazan Ayı içinde olduğumuzu mutlaka kendinize hatırlatın. Çünkü karşınızdaki kişinin hassasiyet derecesini bilmiyorsunuz 😉 Hazırladığınız promosyon ürününüz var ise müşterinize sunmayı da ihmal etmeyin.
  10. Baskılı ürünler; Uzmanlık bölgenizde yeni müşteriler yaratabilmek ve müşterileriniz tarafından daha bilinir olmak için, bilboard, afiş, pankart gibi outdoor reklam çalışmalarını da kullanabilirsiniz.

Yukarıdaki maddeleri çoğaltmak elbette mümkün. Ancak bizden şimdilik bu kadar…

Ramazan Ayının bol işlemli, gönlünüze göre geçecek bir ay olmasını dileriz. Hepimiz için harika bir ay olsun 😊

Türkiye’nin ilk ve tek Gayrimenkul Reklam Ajansı olarak sizi en iyi biz anlarız.
Dilerseniz buradan bizimle iletişime geçebilir veya aşağıdaki iletişim bilgilerini kullanarak bize ulaşabilirsiniz.

+90 532 211 11 85
bilgi@sironajans.com

gayrimenkul reklam ajansı
Etiketler:
Henüz yorum yapılmamış

Bir Yorum Gönder

FİKİRLERİNİZ VE TALEPLERİNİZ HAKKINDA BİZE HEMEN ULAŞABİLİRSİNİZ