Sosyal Medya Yönetimi Nedir?

Sosyal Medya Yönetimi Nedir?

Sosyal Medya Yönetimi dendiğinde yapılacak işin özünü bilmeyen Facebook’lar, Twitter’lar filan şeklinde küçümser bir tavır takınsa da,  Sosyal Medya Yönetimi aslında markanın dijital dünyadaki konumunu ve itibarını yönetmektir.

Dijital dünya her ne kadar parmaklarımızın ucunda dahi olsa, markaların dijital dünyada yanlış konumlanmaması için mutlaka bir sosyal medya uzmanından yardım alınmalıdır. Çünkü sosyal medya yönetimi sizin veya markanızın sosyal mecralarda maksimum fayda kazanmanızı sağlar.

Dijital dünyada markaların rekabet gücünün artabilmesi için aktif ve dinamik bir yapıda olması önemlidir. Yaptım oldu mantığıyla atılan her adım dijital dünyada özetle “ÇÖP” olarak adlandırılır. Bu durum markanın sosyal kimliğine önemli ölçüde zarar verir.

Dijital dünyada varlık göstermeden önce bir stratejinizin olması önemlidir. Web sitem var, facebookta sayfamı da açtım, bir de instagram hesabı açalım (son yıllarda moda), e hadi bir de youtube kanalım olsun diyorsanız, durun bir kez daha düşünün. Sosyal medyada marka olarak yer almaya karar verdiğiniz anda bu mecralarda aktif olabilmelisiniz, 7/24 takip edebilmelisiniz, gelen mesajlara hızlı bir şekilde yanıtlayabilmelisiniz. Hem de sinirleriniz alınmış bir şekilde olmalısınız 😊 Çünkü gelen her mesaj ve yorum sizi taktir eden mesajlar olmayacak, eleştiren ve hatta eleştiri sınırını aşabilenler de çıkacak karşınıza…

Bir de aktif olabilmek için içerik hazırlamanız gerekiyor, malum sosyal medyada asosyal bir duruş enteresan olur 😊 İçeriklerinizde kullanacağınız dil markanızı tamamen yansıtabilir olmalı, bir de uygun ve özgün görselle eşleştirebilmelisiniz hazırladığınız içeriği. Tabi bunu her gün yapmalısınız. Bu durumda bir grafik programı öğrenseniz çok iyi olur, çünkü kendinize özel ve özgün görsel hazırlayacaksınız çünkü.

Sosyal Medya Yönetiminde ustalaşmaya başladınız artık, şimdi de markanızın ölçümlerini yönetme vakti. Çünkü sosyal medyada paylaşımlarınız beğenilip, paylaşılıyor. Yani isminiz artık farklı yerlerde de anılmaya başlandı. Bu nedenle de aralıklarla mention taraması yapmanız gerekiyor artık 😊 Ve tabi raporlama kısmı. Paylaştıklarınızın sonuçlarını da görmeniz gerekli ki, bir sonra ki dönemde stratejinizi belirleyebilesiniz.

Rapor kısmını da hallettiniz, taramanızı da yapıyorsunuz artık reklam verme zamanı. Elinizdeki tüm verileri okuyup, değerlendirerek reklam hedeflerinizi ve bütçenizi belirlemek var şimdi de 😊 Siz harikasınız, bunu da hallettiniz… Sosyal Medya Yönetiminde harikasınız 😊Harika bir takipçi kitlesine ve imaja sahipsiniz… Tebrik ederiz Sosyal Medya Yönetiminde çok başarılısınız ve muhteşem bir iş başardınız. Sizin gerçekten de bir Sosyal Medya Uzmanına ihtiyacınız yokmuş, ancak işlerinizi meraktayız? Bu arada markanızı ve işlerinizi kim yönetiyor?

Dijital dünya oldukça hassas bir alan, az önce saydıklarımızı yapmaya niyetli değilseniz dijital dünyada varlık gösterme fikrinden vazgeçin. Çünkü artık bir çok firmanın insan kaynakları bile işe alımlarda kişilerin profillerini inceleyerek karar veriyor, internet kullanıcılarının yüzde 80’i alışverişle ilgili kararını firmaların sosyal medya hesaplarını inceleyerek veriyor.

Tüm bunları göz önüne aldığımızda da Sosyal Medya Yönetiminin sadece grafik hazırlayıp, paylaşmaktan öte bir durum olduğunu görüyoruz. Son söz olarak şöyle diyebiliriz; Sosyal Medya Yönetimiyle markanız hedefleriniz doğrultusunda konumlandırılıyor ve ardından da konuşulması sağlanarak, sizin ve markanızın itibarı yönetiliyor.

Türkiye’nin ilk ve tek Gayrimenkul Reklam Ajansı olarak sizi en iyi biz anlarız.
Dilerseniz buradan bizimle iletişime geçebilir veya aşağıdaki iletişim bilgilerini kullanarak bize ulaşabilirsiniz.

+90 532 211 11 85
bilgi@sironajans.com

gayrimenkul reklam ajansı
Henüz yorum yapılmamış

Bir Yorum Gönder

FİKİRLERİNİZ VE TALEPLERİNİZ HAKKINDA BİZE HEMEN ULAŞABİLİRSİNİZ